Split levněji, než si myslíte

Pro milovníky Jaderského moře a místa plného mladých lidí, je Split fantastickou destinací, kam se dostanete letadlem tak rychle, že nemusíte ani nic dalekosáhle plánovat. Cenově příznivé letenky do splitu jsou zaručeně skvělou příležitostí, jak si oddechnout od všedních starostí a zažít nová dobrodružství bez toho, abyste se museli celý rok uskromňovat a šetřit na dovolenou. Kromě letenek najdete i přímo ve druhém největším městě Chorvatska spoustu zajímavých věcí a služeb, které můžete za příznivé ceny využít.Diokleciánův palác
Split je oblíbeným turistickým cílem mladých lidí, které sem láka historie města a možnost pohodlně se odsud dopravit na nedaleké ostrovy. Ve městě je známá univerzita a na ní navázané projekty pro mladé lidi. Pro sportovně založené cestovatele jsou zde výborně organizované kluby vodních sportů, velká příležitost pro začínající i pokročilé potápěče, jezdecký klub a také spolek poskytující zázemí pro horskou turistiku, která směřuje do malebných hor v okolí.
Velký místní přístav nabízí každodenní pravidelné výlety lodí na nedaleké ostrovy Vis, Korčula, Šolta, Brač, Hvar atd. Pohrát si s mořskou hladinou si lze i na zapůjčeném motorovém člunu, jachtě nebo skútru.
Nabídka hotelů http://hoska-tour.cz/vylet-do-malebnych-luhacovic/ a prázdninových domů je přizpůsobená poptávce a ubytování lze sehnat rychle a za dobrou cenu.
Staré město sahá hodně hluboko do historie, a kromě zbytků Diokleciánova paláce založeného ve 3. století římským císařem Diokleciánem a dodnes pečlivě chráněného pod záštitou světové organizace UNESCO, jsou ve městě pozůstatky Byzantské říše, která zde byla připravena o vliv Benátskou republikou, která město spravovala asi 300 let a zanechala po sobě výraznou stopu v architektuře města a okolí.Jaderské moře
Pro milovníky návratu do dětství, kdy se každý proháněl v hornaté krajině a po pobřeží smaragdových jezer po boku Vinnetoua, se nabízí možnost navštívit některý z národních parků, kde se tato nestárnoucí filmová série natáčela.