• Nezařazené

MS v hokeji 2019 a doprava

Všichni moc dobře víme, že se letos MS v hokeji odehrává u našich sousedů a to konkrétně na Slovensku. Přesněji tedy v Bratislavě. Člověk by si řekl, že cesta není nijak dlouhá, pokud by se vydal autem, ale vzhledem k tomu, že je jaro, pak je všemu úplně jinak. I my čeští fanoušci, pokud bychom se chtěli vydat do Bratislavy, můžeme zažít cestu, na kterou bychom už nikdy nemuseli zapomenout. Mnohem lepší volbou než cestování autem, bude cestovat vlakem. Proč? Protože po cestě z Prahy byste se mohli potkat s mnoha desítkami oprav, což rozhodně nechcete zažít.

hokejový hráči

Kromě Bratislavy proběhne druhá část hokeje v Košicích. V Bratislavě poté proběhnou semifinálové zápasy a v neposlední řadě také utkání o finále. Z Prahy je to na stadion pouhých 330 km, což autem zvládne každý zkušený řidič hravě, jenže je jaro, k čemuž není potřeba nic více psát. Opravy, opravy a zase opravy.

Výhoda je, že na trase Praha – Bratislava, nemusíte nijak opouštět dálnici. Jelikož ale přišlo jaro, začalo se všude hromadně stavět, což se také týká i dálnice D1. Omezení vás ale může potkat i na D2 a to dokonce za Brnem.

Pokud byste rádi zjistili, kde se opravované úseky nacházejí, můžete si je prohlédnout a pozjišťovat v aplikaci zvané ŘSD. Najdete zde přehled všech míst, která jsou zrovna v rekonstrukci.

Když se nad tím člověk zamyslí, celkově vás jen mezi Prahou a Brnem čeká až 75 km v omezeních, což rozhodně není malé číslo. Na D2 navíc od dubna začali pokládat telekomunikační trasu a to ve středním pásu. Z toho vyplývá další omezení,
aréna na hokej

Věříme, že jiná než zrovna automobilová doprava bude mnohem lepší volbou. Například takové České dráhy připravily speciální vlaky, kterými se můžete vypravit v termínech konání zápasů českého týmu. Cesta trvá okolo pěti hodin. Některé spoje už jsou ale bohužel vyprodány. Je možné ale využít i běžných vlakových spojení, kdy cesta trvá okolo čtyř hodin.

Opravdu byste si cestu autem měli promyslet. Rozhodně by bylo potřeba spoustu pevných nervů, a hlavně zachování klidu.