Co je to online downloader

Snad každý z nás má na internetu nějaké oblíbené video, které často sleduje. Snadno se však může stát, že jej autor či daná stránka z nějakého důvodu smaže. Je tedy jen rozumné si jej stáhnout. To má navíc i tu výhodu, že jej budete moci sledovat i ve chvíli, kdy nebudete mít přístup na internet.

Tím hlavním, co je potřeba rozhodnout, je, jaký způsob stahování zvolíme. Asi nejznámějším řešením je stáhnout některý z volných programů, které nám umožní stahování videí z nejrůznějších webových stránek.

youtube3

Zde však narážíme na riziko, že si spolu s daným programem stáhneme do počítače i virus. A ačkoliv lze toto riziko minimalizovat kvalitním a aktuálním antivirovým programem, nikdy nebudete mít stoprocentní bezpečnost.

Proto se stále častěji využívá online downloader. Zde je program nahrán přímo na danou webovou stránku, na které běží. Můžeme jej tedy využít, aniž by jej bylo potřeba stáhnout a instalovat do našeho počítače. To je jednak bezpečnější, a navíc nám to šetří místo na disku.

youtube2

Funguje to poměrně jednoduše – najedeme na příslušnou webovou stránku, do dané kolonky zkopírujeme webovou adresu videa, a následně vybereme formát a kvalitu, ve které jej chceme mít.

To je velmi důležité, zvláště v případě, že s ním chceme dále pracovat. Také je nutné uvážit, jaký přehrávač budeme používat – žádný nepodporuje naprosto všechny formáty. To poznáme zvláště, když následně chceme dané video například zkopírovat do mobilního telefonu, abychom jej mohli sledovat na cestách.

Ovšem ať už se rozhodneme pro kterýkoliv způsob, není pochyb o tom, že stáhnutí našich oblíbených videí je rozhodně dobrý nápad. Jen je pak potřeba najít ten správný program, který nám bude vyhovovat a který nám umožní mít onen soubor v daném formátu a kvalitě, v jaké je potřebujeme. Pak už si totiž jen budeme moci užívat toho, že se nemusíme bát jeho smazání.