Jsou prášky na hubnutí bezpečné?

Není pochyb o tom, že dnes je v módě štíhlá postava. Tento trend však není způsobem ani tak touhou po zdraví, jako spíše touhou módních návrhářů ušetřit peníze. Je totiž fakt, že na šaty pro štíhlou osobu spotřebujete podstatně méně látky než by bylo potřeba pro někoho se silnou postavou.

Současný sedavý životní styl tomu však nepomáhá. Většině z nás chybí dostatečná fyzická aktivita pro to, abychom takovouto postavu měli přirozeně. Není proto divu, že se mnoho lidí, především žen, uchyluje k nejrůznějším pomůckám, které jim mají pomoci vytouženou figuru získat.

bazen9

Jednou z těch velmi oblíbených jsou pak nejrůznější prášky na hubnutí. Najdete je prakticky v každé lékárně a všechny vám slibují, že díky nim budete mít velmi brzy takovou váhu, jakou si přejete.

Otázkou však je, zda jsou tyto léky bezpečné. Přeci jen ovlivňují náš metabolismus. Jaké tedy jsou vedlejší účinky? To je důležité zvlášť proto, že mnoho žen v touze po skutečně rychlém zhubnutí překračuje doporučenou denní dávku.

Popravdě řečeno, zde není třeba se příliš bát. Nesmíme zapomínat, že tyto volně prodejné medikamenty jsou zařazeny jako doplňky stravy. Jejich účinek je obvykle skutečně minimální. To sice znamená, že nám nepomohou shodit přebytečné kilogramy, na druhou stranu se nemusíme bát, že se nám po nich něco stane.

To, že nejsou příliš účinné, je poměrně známý fakt. Přesto se jich prodá skutečně hodně. Jak vysvětlit tento rozpor?

detox2

Naprosto jednoduše. Mnoho žen, které se zkrátka nemohou přebytečných kilogramů zbavit, už je zoufalých a je ochotno zkusit cokoliv, byť to má jen malou naději na úspěch. Třeba zrovna u nich to zabere.

Ve většině případů jsou to však pouze vyhozené peníze. Problém totiž není ani tak ve stravě, jako v tom, že lidé nemají dostatek fyzického pohybu. A dokud jej nezvýšíme, pak nám ani sebelepší dieta nepomůže.