Máte časté úzkosti? Jak s nimi bojovat a co můžete udělat samy pro sebe?

Ženy trpí úzkostmi obvykle mnohem více, než muži. Ženy jsou citlivější a všechno si mnohem více berou. Také vás přepadá úzkost? Co s tím ale dělat? 

Máte časté úzkosti? Jak s nimi bojovat a co můžete udělat samy pro sebe? 

Pokud se řekne slovo deprese nebo úzkost, nikdo z toho nemá dobrý pocit. Ale ženy obecně trpí na úzkosti nebo deprese mnohem častěji, než muži. Ne vždy je ale třeba hned hledat pomoc lékaře odborníka. Jestliže si dokážete přiznat, že na úzkosti opravdu trpíte, může se vám mírně ulevit, pak už jen stačí o problémech začít otevřeně mluvit. Jaký je klíč k tomu, aby se vám konečně trochu ulevilo? A proč jsou ženy v tomto ohledu mnohem více náchylné? 

špatná nálada

Proč ženy? 

Možná se také ptáte, proč zase právě vy. Ano, zdá se, že ženy to prostě schytávají a v životě to mají těžší, i když se tím nikdo nesnaží říct, že muži mají život vždy lehký, ženy si všechny útrapy a strasti mnohem více berou k srdci, trápí se a připouští si i to, co by mohly hodit dávno za hlavu. Už to tak nějak v nás prostě je. Ženy mnohem více řeší vztahy, děti, výchovu, práci a tak si stres někdy přivozují samy. Úzkosti jsou zejména v dnešní době hodně časté a trpí jimi čím dál více lidí. Jenže, co s tím? 

Přiznejte si to!

Je třeba umět svůj problém dobře pojmenovat, je dobré o problémech mluvit, i když zase ne moc. Okolí ale ani vy sama byste neměli mít pocit, že mluvíte jen o problémech, ale je třeba se vypovídat, je potřeba problém rozvést a navíc, pokud něco nahlas vyslovíte, i uvnitř se vám tak nějak uleví. Úzkosti přicházejí a zůstávají odlišně dlouhou dobu, čím častější jsou, tím více je třeba jednat. A co pomůže, když ještě nechcete na terapii nebo odmítáte jíst léky? Určitě smích nebo nějaká činnost, co vás učiní šťastnými. 

trápí vás úzkosti

Vybavte si situaci, kdy jde už vážně do úzkých, začnete mít nervy na dranc, stresujete se ale třeba i kvůli úplné maličkosti. V tu chvíli se snažte vytáhnout tu největší zbraň. A tou je smích. Vytěžte z toho maximum a smějte se a usmívejte, odlehčete situaci a vyhledávejte místa a lidi, se kterými se můžete opravdu dobře zasmát. Je třeba nebýt v křeči po celý den, pokud máte těžký den, běžte po práci za zábavou nebo si běžte zacvičit a špatnou energii dostaňte ven. 

Proti duševním neduhům pomáhají i činnosti, které vás dokážou uklidnit. Může to být cokoliv, četba, pohyb, ale i spánek, ruční práce a podobně.