Jak se pozná dobrý stěhovák

Není pochyb o tom, že stěhování je velmi náročnou a stresující záležitostí. Přesto čeká naprostou většinu z nás minimálně jednou za život. A pokud navíc žijeme sami, přináší to pro nás ještě více problémů.

Tím asi největším je převoz našich věcí do nového domova. To platí zvláště pokud si sebou chceme vzít i nábytek. V tom případě musíme poprosit o pomoc příbuzné či známé, kteří mají k dispozici nákladní automobil. Jenže co když nikoho takového neznáme? Koneckonců, to není příliš neobvyklé.

V takové situaci nám může pomoci stěhovák, tedy stěhovací firma. Těch naštěstí existuje poměrně velké množství, a jsou za poplatek ochotny vám vše nejen dovézt na určené místo, ale také dát především těžké skříně tam, kde je chcete mít.

jak probíhá stěhování

To zní dobře, ovšem samozřejmě zdaleka ne každá firma je stejně kvalitní. Proto je potřeba mezi nimi dobře vybrat. Zde je však problém, jak poznat, která je skutečně tak pro nás nejlepší. Přeci jen jich je hodně a navzájem se předhání v tom, kdo nabídne lepší služby.

Jedním z hlavních vodítek je pro většinu z nás cena. Zde je však nutné si ověřit, co vše za své peníze skutečně dostaneme. Jedná se jen o čistý převoz, nebo i o vynesení do konkrétního bytu či patra? A pokud jde o nakládání, snesou krabice do auta sami, nebo je budete muset předem vynést před dům?

nakládání do stěhovacího vozu

Pak je tu samozřejmě spolehlivost při nakládání s našimi věcmi. Každá z nás má totiž například skleničky, porcelán či jiné křehké věci, které se snadno rozbijí a je nutné s nimi podle toho nakládat. Jistě, krabici s nimi musíte patřičně označit, ale budou se tím pracovníci skutečně řídit?

Také je zde samozřejmě fakt, že musí být v daném termínu volní. Pokud budou v tu dobu již mít jinou zakázku, nejspíše nebudou moci zvládnout i tu vaši. O tom je také dobré se předem informovat.

Výběr tedy není jednoduchý, avšak věřte, že se rozhodně vyplatí. V každém případně na to alespoň nebudete sami.