Místo života

Byt, místo, ve kterém mnozí z nás tráví své životy. Některé jsou velké, jiné malé ale na velikosti nezáleží, to nejdůležitější je, že se v něm cítíme jako doma.
Abychom jsem se v našem bytě cítili vždy v bezpečí je důležité si ho zařídit podle toho co nám nejvíce vyhovuje.
Dobré je nejdříve začít od barevné palety, říct si, v jakých barvách bychom si naše vysněné obydlí představovali. Nejlepší je vybírat především z teplých barev, které v lidech evokují kladné pocity, a rozjasňují jejich mysl. Ty se hodí nejvíce do společenských místností, obývacích a dětských pokojů, jídelen nebo kuchyní. Mezi tyto barvy patří například žlutá nebo červená. Žlutá vede více k radosti, důvěře a štěstí, zatímco červená k lásce, vůli a energii.bíla kuchyň.jpg
Studené barvy vedou naopak spíše k pasivitě a pochmurným pocitům. Na druhou stranu je mají a rádi lidé, kteří si potrpí na čisté a otevřené prostory. Například modrá v nás probouzí pocity klidu, uvolnění a věrnosti. Podobné vlastnosti má i fialová barva, která více prohlubuje spirituální vědomí. Známy malíř a vynálezce Leonardo da Vinci dokonce tvrdil, že fialová barva ve vitrážích katedrál má právě tuto vlastnost. Tyto barvy si nejčastěji volí starší lidé, kteří tyto pocity vyhledávají.
To, co je také opravdu důležité je množství osvětlení. Je dobré, když dáte přednost přírodnímu světlu nad tím umělým, je lepší si volit spíše hřejivé barvy osvětlení než zbytečně moc jasné. Světla by nemělo být v místnosti zbytečně moc. Tmavší odstíny nás odjakživa uklidňují. Přece i pravěký člověk měl ve svém obydlí pouze jediný zdroj světla a to oheň. Proto je vhodné dát v obývacím pokoj, kde trávíme nejvíce času, přednost krbů než zbytečně jasnému lustru.obývací pokoj, gauč.jpg
V poslední řadě velmi zaleží i na uspořádání nábytku. A to, tak aby vše správně ladilo s barvami našich pokojů a zároveň, aby okolo nás bylo dostatek prostoru. Nábytek by měl být společně s osvětlením a barvami v dokonalé rovnováze, právě proto abychom se v něm cítili bezpečně.
Budeme-li myslet při zařizování našeho nového bytu na těchto několik bodů, nebudeme mít problém s dosáhnutím bytu našich snů.