Přestěhujte se bez zbytečného stresu

Stěhování bychom neměli brát na lehkou váhu, přeci jenom se jedná o zásadní životní krok, který do jisté míry ovlivní náš budoucí život. I samotná operace stěhování potřebuje několikatýdenní přípravy. Sehnat musíme dostatek přepravek, papírových krabic a igelitových pytlů, do kterých je potřeba následně opatrně uložit roztříděné věci. Pak přijde na řadu demontáž nábytku, úklid celého bytu a často ještě přitom zvládat chodit do práce a starat se o rodinu. Pokud se s autem stěhujete jen o pár ulic vedle, s autem se můžete otočit několikrát, ovšem problém nastává v případě, kdy stěhování ze starého do nového bydlení znamená několikahodinové cestování. V takovém případě je možná lepší najmout stěhovací firmu nebo se poohlédnout po půjčovně dodávek Praha Pujcovna-praha9.

balení nábytku

Stěhovací firma vs. vlastní síly a pomoc známých

Stěhovací služby nepatří zrovna mezi ty nejlevnější, pokud se tedy pro jejich využití rozhodnete, budete o pár tisíc korun lehčí. Ovšem i stěhování svépomocí má své stinné stránky, které je potřeba vzít v potaz. Pokud se rozhodnete přestěhovat na vlastní pěst, bude vás to stát spoustu úsilí, času a v neposlední řadě i pronajmutí menší dodávky, neboť s osobním automobilem toho asi příliš nepřevezete.

balení věcí

Pokud je to jen trochu možné, snažte se mít nové bydlení připravené k nastěhování. V takovém případě vám celá operace zabere minimum času a užívat si krásy nového bydlení můžete v poměrně krátkém čase. V případě novostavby se ještě předem ujistěte, zda je nová podlaha zbavená všech nánosů prachu, do níž byte mohli nevědomky složit nábytek.

Stěhování je velmi nákladná záležitost, tudíž i zde přichází na řadu otázka, zda skutečně využít služby stěhovací firmy, která nás v podstatě přestěhuje bez naší pomoci, hravě a bez vrásek na čele, ovšem tyto služby rozhodně nejsou zadarmo.