Jak na levnou dovolenou v Praze?

Taky už jste tak dlouho nezavítali do našeho hlavního města? Teď je ta ideální doba. Turismus se sice začíná pomalu, ale jistě navracet do svého původního stavu, a proto byste měli ještě využít příležitosti a zajet se podívat do matky měst. Praha má rozhodně co nabídnout, po stránkách kulturních, historických, gastronomických, ale překvapivě i přírodních míst zde naleznete celou řadu.

vyhlídka na Prahu

Pokud je pro vás letos cestování problematické i z důvodu financí, rádi vám poskytneme efektivní návod na to, jak v tomto zdánlivě drahém městě nejen „přežít“, ale ještě si užít skvělou zábavu za opravdu malý finanční obnos. Říkáte si, že něco takového není možné? Rádi vás přesvědčíme o opaku! V Praze se totiž vyplatí mnohdy navštěvovat právě taková místa, která vás nic nestojí, a která bývají paradoxně často ta nejkrásnější.

budovy v Praze

  1. Udělejte si turistickou procházku po městě. Pokud máte dostatek času, vyhraďte si ideálně celý den na procházku městem. Nové Město, Staré Město, Malá Strana, a všechny památky spojené s Karlem IV. na vás již čekají ve své plné kráse. Při troše štěstí se vám podaří je všechny stihnout za jeden den, a to ještě bezplatně. Pokud totiž nepotřebujete průvodce a vystačíte si s aplikacemi map a navigací, pak máte vyhráno. Stejně tak jako je možné si tato místa vychutnat, i když oželíte vstupné do vnitřních prostor.
  2. Místo restaurace piknik v parku. Praha je proslulá velkým množstvím krásných parků, které můžete navštívit a kde je možné si udělat hezké poledne nebo večer. Patří k nim například Chotkovy sady (zde budete mít navíc výhled na město z vyvýšeného bodu, a opět zadarmo), Riegrovy sady na Žižkově nebo třeba Stromovka v Holešovicích.
  3. Venkovní zábava. Nechceme po vás, abyste si šli sednout někam do hospody, ale nic si neobjednali. Je samozřejmé, že si budete chtít zpestřit večery nějakým kulturním zážitkem nebo živou hudbou. Můžete si důkladně prostudovat webové stránky hlavního města a hledat všechny venkovní letní akce, které jsou volně přístupné, a kam je možné se podívat jen tak. Klidně jich můžete obejít i několik. A nezapomeňte také na pití – na večerní zábavu s přáteli se vám jistě bude hodit i levné pivo v Praze.