Proč je důležité zazimování bazénu

S podzimem nás na zahradě čeká spousta práce. Je potřeba obstarat záhony, vytrhat plevel, shrabat listí, přikrýt květiny a ty, které nesnesou zimu, přenést dovnitř. A práce nás čeká také na bazénu.klobouk, brýle a sklenice piva u bazénu

Možná se to může zdát zbytečné – koneckonců, co se může stát. Pravdou je, že hodně, obzvlášť pokud je venkovní. Ačkoliv třeba nemáte na zahradě jediný listnatý strom, přeci jen se připravte, že váš bazén bude na podzim plný listí. Pokud jej tam necháte, může přes zimu zetlít a stát se tak živnou půdou pro rozvoj nejrůznějších řas a sinic, které se objeví prakticky okamžitě po oteplení.

A teplota sama může být zdrojem velkých problémů. Většina bazénů je zvenku potažena zpravidla modrou, nepromokavou folií, která chrání konstrukci a zabraňuje vytékání vody. Ovšem jak je známo, ledové krystalky mohou být velmi ostré. Navíc led má větší objem než voda. Nelze se tedy divit, že se vnější ochranná vrstva snadno protrhne. Její oprava je potom finančně i časově náročná, nehledě na fakt, že se voda dostane do samotné konstrukce.

Není tedy divu, že lidé často přijímají určitá opatření, která mají jejich bazén před vlivy nízkého počasí ochránit. Na jaře si tím pak ušetří spoustu práce i starostí, a možná i nutnosti některá ze zařízení zcela vyměnit.

Stačí totiž pár jednoduchých triků a budete překvapeni, o kolik méně práce budete s příchodem jara mít. I koupací sezona bude moci začít dříve, prakticky hned jak to teploty dovolí.žena stojící v bazénu

Přesto se však stále najdou lidé, kteří se o své věci příliš nestarají a vše ponechají svému osudu, a to nejen v zimě, nýbrž prakticky po celý rok. Tím připravují živnou půdu pro nejrůznější řasy nebo sinice, které sice jsou největšími producenty kyslíku na planetě, avšak ve vodě na koupání je rozhodně nechceme.

Pokud tedy máte zájem na tom, aby i ten váš byl bez poskvrnky, rozhodně nezanedbávejte pravidelnou údržbu a především zazimování bazénu https://eshop.techneco.eu/clanek-Zazimovani-bazenu-strucny-navod. Jen tak jej ochráníte a bude vám dělat radost po mnoho dalších let.