• Nezařazené

Uber rozšiřuje zdravotní pojištění v Evropě

Firma se sídlem v San Franciscu, poskytující služby taxi, která se v minulém roce spojila s pojišťovací společností AXA, aby nabídla svým francouzským řidičům havarijní pojištění, uvedla, že toto schéma bude od 1. června platné i v dalších evropských zemích a bude zahrnovat také mateřské, respektive otcovské dávky. Nová generální ředitelka společnosti, Dara Khosrowshahi, se má v neděli setkat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, a to před proběhnutím takzvaných Tech for Good workshopů s vedoucími technologickými firmami, jako Facebook, Microsoft a IBM.
uber na mobilu.jpg
Služba usiluje o vylepšení svého obrazu poté, co obvinění ze sexuálního obtěžování a špatného zacházení s řidiči vedla v loňském roce k rezignaci bývalého šéfa Travise Kalanicka. Uber začal být zpochybňován ze strany zákonodárců, obhájců práv zaměstnanců a zavedených taxi služeb, kteří tvrdí, že vytěsňuje konkurenční služby, protože využívá nezávislé pracovníky, kteří nemají stejná práva a výhody jako stálí zaměstnanci. Uber uvedl na svém blogu, že takzvaná Partner Protection bude bezplatně poskytnuta více než 150 000 řidičů a kurýrů a bude zajištěna ve 21 evropských zemích, včetně Velké Británie, Francie, Německa, Itálie a Španělska.
taxi v Londýně.jpg
Dávka bude zahrnovat jednorázovou platbu ve výši 1 000 eur pro muže a ženy za narození dítěte. V případě vážné nehody při výkonu práce řidiči obdrží až 50 000 eur, pokud budou trvale neschopni práce. Mezi další výhody patří uhrazení výdajů nevztahujících se na bezplatnou zdravotní péči a jednorázová platba až do výše 1 000 eur za 24hodinovou hospitalizaci.
silniční provoz.jpg
Řidiči, kteří jsou dočasně neschopni práce, budou odškodněni až na 30 dnů, pokud k nehodě dojde během výkonu práce. Odškodnění se bude lišit podle země a jeho výše bude rovna 80 % průměrného denního výdělku řidiče. Uber se rovněž odvolá proti rozhodnutí londýnského dopravního regulátora zbavit jej licence poté, co byl shledán nezpůsobilým k provozování taxislužby.