Zájem o politiku

Mnoho lidí je proti tomu, aby se na oslavách a to hlavně rodinných rozebírala politika. Avšak on je to veliký problém. Rodinné oslavy jsou jedno z mála míst, kde se mohou setkat lidé s různými názory jelikož osoby se obklopují zpravidla přáteli, kteří mají stejné názory. A právě na těchto rodinných oslavách je setkání s jiným názorem velice důležité. Lidé se musí naučit naslouchat a snažit se pochopit i jinou perspektivu věci. Pokud si na něco vytvoříme názor pouze na základě jedné informace a poté si znova a znova hledáme pouze články, které tuto teorii potvrzují, tak to nikam nevede.

rodinná večeře

V ten moment ani není možné říci, že jsme si vytvořili svůj názor, jelikož jsme ho vlastně jen převzali od někoho jiného. To jak moc je jistá informace podložená není dáno počtem článků a studií, které na tuto informaci najdeme. Jedná se zejména o důvěryhodnost zdrojů, což souvisí s internetovou gramotností a tedy umět rozpoznat falešné weby, nepravdivé zprávy, satirické weby a podobně. V politice ověřování informací na věrohodných webech velice důležitý aspekt.

konverzace dvou lidí

Jelikož u nás v zemi vládne demokracie, tak každý jednotlivý člověk má volební právo a tedy může ovlivnit co se bude dít v naší zemi dle vedení, které si zvolíme. Proto je tak důležité vzdělávat lidi v hledání informací a také v tom, aby měli o politiku zájem. Každé volby je velice smutné pozorovat jaké procento lidí na ně vůbec nepřišlo. Kdyby se všichni, kteří nechodí volit jednou rozhodli jít, tak by mohli zásadně ovlivnit jejich výsledek. Další důvod proč je opravdu důležité chodit volit je z důvodu zachování demokracie. Pevně věřím, že nikdo si nepřeje, aby se k nám do země dostal systém z dob dřívějších čili nedemokratický.

Politika a s ní související volby je opravdu důležitá věc, která by měla zajímat každého dospělého člověka.