Americká hypotéka světově známý pojem

Ve světě poměrně známý, u nás více, či méně využívaná. Ano správně – americká hypotéka. Jako v případě jakékoliv jiné hypotéky, i zde ručíte nemovitostí, čili domem, bytem, pozemkem, či v případě podnikatelů nějakou komerční budovu nebo jinými stavbami.

Pokud se ptáte, komu se vlastně poskytuje, tak si o ní mohou zažádat jak běžní občané, tak také podnikatelé, kteří své finance následně využijí v podnikání. Pokud zvolíte banku, tak ta má vždy přísná kritéria pro splnění podmínek a to i v případě, že se jedná o tento velice oblíbený druh úvěru. Pokud zvolíte nebankovní společnost, tak ta může mít daleko mírnější pravidla. Jsou často benevolentnější a poskytují půjčky například i lidem se záznamem nebo s nízkými příjmy.

velký dům

A jak je to s výpočtem, abychom měli alespoň základní představu? S tím nám pomůže produkt a výpočet čili americká hypotéka kalkulačka.

Žádné základní kalkulačky ale nebankovní společnosti neposkytují a to z jednoho jediného rozumného důvodu. Ke každému klientovi se totiž chovají individuálně, takže posuzují jeho soukromé potřeby. Navíc nemůžete dopředu určit hodnotu vaší nemovitosti, to se provádí až na základně odborného odhadu provedeným zkušeným odhadcem, který může cenu určit a podle toho se teprve může přistoupit k výpočtům.

potřesení rukou

Nastavení úroků a počtu splátek, nastavení doby splatnosti, zjištění úrokové sazby a také hodnoty majetku, to všechno potřebujeme, pokud si chceme vypočítat základní splátku. Tolik informací najednou bychom ani nedali dohromady.

Proto daleko raději soukromé společnosti poskytují nějaký druh formuláře, kam napíšete své iniciály a oni vám zavolají a všechno potřebné s vámi prokonzultují. Případně vám mohou provést nějaký předběžný odhad.

Stále platí, že peníze z tohoto úvěru můžete využít jakýmkoliv způsobem, aniž byste museli dokládat, na co je potřebujete. Nedokládáte faktury, ani účel úvěru. Navíc by úroková sazba měla být velice nízko. Avšak pozor, pokud se produkt neposkytuje pouze podnikatelům a firmám jako podnikatelský úvěr.