Bezpečí při jízdě na motocyklu

Jistě vám záleží, abyste se vrátili z jakékoli cesty do svého domova v pořádku, vcelku, a ne po kouscích. Proto je dobrý každý prvek, který zmírní případná rizika při kolizi, když už k ní tedy došlo.
U nás je povinná pouze přilba a ochrana očí, ale měly by být k tomu přidány rukavice a boty.
Kožené rukavice
Proč? Inu přilba ochrání hlavu, to je jasné a brýle zase před tím, aby vám vlétla do oka muška. Pokud ovšem k bouračce již došlo, mohou vzduchem mimo lidských údů lítat i střepiny skla, nebo jakékoli drobné úlomky z čehokoli. Brýle, pokud ještě drží na svém místě zabrání poranění.
Helma musí být homologována, takže si na to dejte pozor a nekupujte kdejakou konzervu, byť vypadá sebelépe. Homologovaná helmy je testována a měl a měla by také něco vydržet. Plechovka nebo umělá hmota neznámého původu může sice vypadat jako z partesu, ale při první ráně pukne, a váš mozek budou muset ze silnice sbírat chudáci pracovníci úklidové čety. Prostě, kvalitní přilba je základ a bez ní na motorku vůbec nesedejte, třebaže si chcete jen sjet do krámu pro rohlík.
Helmu si můžete koupit kdekoli, a při výběru druhu záleží jen a jen na vás. V podstatě je lze rozdělit na druhy dva,otevřenou a uzavřenou. I ty se mohou dále lišit, ale to je již nad možnosti článku.
Dalším prvkem jsou rukavice. Nejsou povinné, ale pak nebrečte, když se seberete po havárii ze země a ruce ještě máte, že v nich máte všude štěrk, nebo jiné kusy něčeho s čím jste se při bouračce ráčili setkat. Velikost při nákupu neřešte a zkoušejte. Správné rukavice mají více vrstev, a tak je velikost ošidná.
Ochranná přilba
Boty jsou záležitosti na deset popsaných stran, takže lze všeobecně říci, berte s pevnou podrážkou a aby měly dobrý vzorek. Budete sem tam potřebovat svůjstroj „ustát“ což v teniskách nebo nedej bože s podpatkem může být trošku problém. Hlavně by měly být boty odolné a nepromokavé. A samozřejmě pohodlné.