Čeká vás menopauza. No a co?

Hlavně se nelekejte už dopředu, co vás čeká. Nic není takové, jak se zprvu zdá. Jestliže budete lustrovat internetové stránky věnující se přechodu ženy čili klimakteriu, dozvíte se tolik negativních věcí, že se vám o nich bude v noci zdát a přivodíte si nespavost dříve, než vůbec ke klimakteriu dojde. Musely bychom být značně otrlé, abychom všechny informace, které jsou na netu k dosažení a věnují se přechodu ženy, se nás alespoň trošičku nedotkly. Jakmile ale o nich začneme hovořit a přemýšlet o nich, už se nám dostávají pod kůži a začínáme se obávat. Jakmile vás ale už potká strach, začnete přitahovat právě negativní informace.
žena se raduje
Najednou vám „náhoda“ přivane do cesty bývalou spolužačku, která trpí obrovskými příznaky klimakteria, kolegyně v práci věčně větrá, protože prožívá přechod a přepadají jí návaly horka, u gynekologa v čekárně vyslechnete rozhovor dvou žen, které důsledně probírají své těžké problémy spojené s ženským přechodem.

pohled na spokojenou ženu

A proto, nemalujte čerta na zeď. Kde je psáno, že zrovna vy budete mít neskutečné problémy s klimakteriem? Co to vlastně znamená? Je to naprosto přirozený vývoj ženy, kdy před padesátým rokem dochází k menopauze a žena přestává menstruovat. Úplný konec menstruace může probíhat i rok, než se zcela zastaví. Žena po menopauze už nemůže otěhotnět, činnost vaječníků pomalu vyhasíná, reprodukce se zastavuje. Je to zcela přirozené. To prostě neovlivníme. Můžeme ovlivnit jen to, jak tuto změnu přijmeme a jak se s ní psychicky vyrovnáme.

Pokud přijmeme, že se jedná o přirozený cyklus ženy, nebudeme se mu všemožně bránit a nebudeme po nocích plakat do polštáře, že přestáváme být ženou, nemusí k žádným zvláštním komplikacím ani docházet. Nepřestáváte být ženou! Naopak, po padesátce ženy mnohdy začínají měnit zažitý styl života. Nacházejí nové impulsy, jsou volné, protože děti většinou už opustily rodné hnízdo a ženy mají pro sebe a na sebe více času.

A je jen na vás, jak čas pro sebe dokážete zužitkovat.