• Nezařazené

Chraňte si své peníze

Dovolená konečně začala, sluníčko svítí, voda hřeje, co více si přát? Každý si léto užívá po svém a každý je šťastný. Co ale dělat, když nás to štěstíčko opustí v momentě, kdy sáhneme do kapsy pro peněženku a ona nikde? Stalo už se Vám to někdy? Pokud ano, jistě víte, jak nepříjemné to je. Zkusme se společně podívat na to, jak takovéhle a dalším podobným situacím předcházet.

peníze v riflích.jpg

Hotovost

Pokud u sebe preferujete nosit hotovost a velké bankovky, zapomeňte na peněženku. Nějaký menší obnos si do ní samozřejmě strčit můžete, ale zbytek peněz si dejte různě po kapsách, aby žádný kapsář neměl šanci. Kdyby vám totiž někdo sahal do přední kapsy u kalhot, určitě byste si toho všimli.

 

Peněženka

Hodně pánů rádo nosívá peněženku v zadní kapse. Je to ale dobrý nápad? Představte si tlačenici třeba na autobus, kde se mačkáte tělo na tělo. Myslíte si, že poznáte, když Vám někdo sahá do zadní kapsy a pomalu vytahuje peněženku? Divili byste se, jak jsou v tom zloději zběhlí.

peněženka v zadní kapse.jpg

Batoh

Peníze v batohu jsou dalším problémem. Už mnohokrát se stalo, že zloděj opatrně prořízl spodní stranu batohu a dostal se tak k cennostem. Jakmile se tedy budete vyskytovat v nějakém davu, sundejte batoh ze zad a dejte si ho na naopak na břicho. Budete ho tak mít pod kontrolou a nikdo nebudeme šanci vás okrást.

 

Platební karta

Jedním z možných řešení, jak předejít krádeži hotovosti je platební karta. Možná si říkáte, že krádež karty je ještě horší, ale věřte nebo ne, opak je pravdou. Než se totiž zloděj dostane k penězům na kartě přes PIN, může být pro něj už pozdě. Banky v dnešní době dobře hlídají podezřelé pohyby na účtech a mohou Vás kontaktovat o tom, že je asi něco špatně. A pokud sami v čas zjistíte, že jste o kartu přišli, můžete na banku zavolat, aby Vaši kartu ihned blokovali. O této problematice pojednává i .