Podnikání v Německu

Podnikání není zkrátka jednoduché, pokud nemáte pevnou vůli a trpělivost. V dnešní době ale existuje neskutečně mnoho podnikatelů a to po celém světě. Jestliže vás láká podnikání v zahraničí a láká vás ještě navíc Německo, pak byste to tam měli rozhodně zkusit. Mnoho lidí, kteří podnikání v Německu vyzkoušeli tvrdí, že podnikání v tomto státě není tak úplně jednoduché. Co si ale budeme nalhávat, to není skoro nikde. Pokud ale máte rádi konkurenci a myslíte si, že byste mohli uspět, pak s chutí do toho.
německá vlajka na střeše.jpg
Právě Německo láká opravdu velké množství podnikatelů a to hlavně z České republiky. Určitě každý ví, že zahraniční trhy vám mohou nabídnout nejen více zákazníků nebo klientů, ale také mnohem vyšší výdělky. Jestliže do toho chcete jít opravdu naplno, ale v zahraniční legislativě se tak úplně nevyznáte, měli byste kontaktovat nějakého specialistu, který vás německým trhem rád provede a ještě vám dá nějaké ty rady, které se vám budou rozhodně hodit.
Co se týká takových právních norem, těch je zde opravdu spousta. Je tedy z čeho vybírat. Nejznámější a hlavně nejběžnější je asi Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH). Je to něco podobného jako u nás s.r.o. Základní kapitál se pohybuje okolo 25 000 eur a alespoň jednoho společníka.
ruce na sobě.jpg
Pokud byste si zvolili něco podobného, jako je u nás akciová společnost, pak vás bude základní kapitál stát okolo 50 000 eur. Ze zákona se navíc vytváří rezervní fond, do kterého se každým rokem odvádí nějaký ten příspěvek ze zisku.
Můžete se setkat s opravdu velkým množstvím forem. Mnohdy člověk ani neví, kterou z nich by si vlastně měl vybrat. Závisí to ale čistě na vašem rozhodnutí.
Rozhodně byste se ale měli také zajímat o daně. Daně z příjmu fyzických osob mají totiž několik sazeb, kterým byste měli věnovat vaši pozornost.
Pokud tedy chcete začít v Německu podnikat, pak byste do toho měli jít opravdu naplno a dát do toho maximum. Určitě každý z nás zná to známé pořekadlo, že trpělivost růže přináší. A opravdu je tomu tak.