Co když láska vyprchá ze vztahu?

Láska je něco, co považujeme ve vztahu za stěžejní, za jeden z pilířů šťastného života. V dlouhodobém vztahu se však může stát, že vztah zevšední a láska se stane natolik samozřejmou, že se mnohdy zdá, že ze vztahu úplně zmizela. Lidé žijí vedle sebe a ne společně, a mnohdy řeší problém s vyprcháním lásky rozvodem. Jak probudit vášeň a lásku ve vztahu, aby vydržel co nejdéle?

dvojice v poradně

1.      Soustřeďte se jeden na druhého

Všichni to známe, dnešní doba je hektická, trávíme více času v práci, než doma s rodinou. Vlastně ani nemáte čas na rodinný život, natož pak na prokazování lásky tomu druhému. Zkuste si udělat společný večer, zajít si na romantickou večeři, užít si v klidu film a vypnout. Být prostě spolu a soustředit se jenom na sebe. Vypněte si telefony, nenechte se rušit. Teď máte prostě chvilku pro sebe. Největším žroutem rodinného života jsou totiž moderní telefony a sociální sítě.

2.      Druhé líbánky

Vzpomínáte s láskou na některou z dovolených, nebo na vaši svatební cestu? Tak si klidně vyražte na společnou dovolenou a oživte krásné vzpomínky. Společná dovolená dokáže v lidech probudit hodně citu, najednou na sebe totiž mají opět čas, který na sebe neměli několik let před tím. Mohou si popovídat, podívat se na místa, která je lákají. Samozřejmě, je to i o kompromisech ale dovolenou si určitě užijete i tak! Dovolená je dokonalou možností jak dostat do vztahu opět vášeň.
dvojice na pláži

3.      Poradna

Je zvláštní, nakolik se bráníme návštěvě odborníka, pokud máme ve vztahu problémy. Rodinný mediátor však může vztah zachránit. A pomůže vám i v případě, že již není co zachraňovat. Pokud se třeba soudíte o děti, pak je obrovským plusem u soudu především dohoda mezi rodiči na péči o dítě. K té vám může pomoci právě mediátor, který vám pomůže se domluvit na péči, usmířit se. Hlavní je vaše spolupráce, odborník nic nezmůže, pokud sami nebudete chtít.