Jaké vybavení potřebuje hráč počítačových her?

Označovat se jako gamer, hráč nejrůznějších počítačových her, znamená být pro ně zapálený a věnovat jim tolik času, kolik je třeba. Znamená to mít rozsáhlý přehled o titulech v tomto odvětví a užívat si je, jak budete moci. Kromě toho, být zapáleným hráčem také znamená vlastnit tu nejlepší techniku, která všechny tyto videohry unese. Nejedná se o klasické kancelářské počítače, nýbrž o herní sety, co jsou uzpůsobeny speciálně k hrání videoher. Tato zařízení často oplývají odlišným designem, vyšší výkoností a daleko větších kapacitu disku, než jako tomu je u běžných notebooků a desktopů, které běžní lidé používají. V tomto článku se dozvíte, bez čeho se takový gamer neobejde, a co mu může přijít vhod.

počítačová herní myš


·         Monitor

Týká se to především stolních počítačů. Čím větší monitor, tím lepší. Díky vyššímu rozlišení je možné spatřit daleko více. Ještě lepší jsou takové monitory, jejichž rozsah je situován do levé a pravé strany. Tedy, kdy jsou více širší, než-li delší. Mimo to, vždy se hodí mít nejenom jeden monitor, ale minimálně dva. Na jednom můžete poklidně pařit a na tom druhém se dívat na chat vašich diváků, kteří sledují váš livestream – živé vysílání.

 


·         Klávesnice

Klávesnice určené pařmenům jsou obohacené o světelné prvky a jejich přídavné funkce dovolují provádět různé úkony, co běžné klávesnice, se kterými se můžete setkat neumí.

 


·         Myš

Tak jako klávesnice, i myši mají své světelné prvky, ale rovněž jsou také vysoce ergonomické a dokonale přiléhají k ruce. Díky tomu, že pařmen drží v ruce myš celé hodiny, jsou uzpůsobeny k eliminaci bolestí ruky, zápěstí a také v sobě mají funkce, které jim dovolují provádět i jiné úlohy, než je klikání a scrollování: například tlačítko pro změnu intenzity snímají pohybu, vypnutí, zeslabení nebo zesílení světelných efektů apod.

 


·         Reproduktory

Co by to bylo za set, kdyby zde chyběly reproduktory s pořádnými basy. Co se týče hlasitosti, mělo by se ubírat, ale když se někdo zažere do příběhu, skvělá hudba v kombinaci se zvuky ze hry je přímo skvělá! Dejte si však pozor na své sousedy. Ty rozhodně nepotěší, když nahlas uslyší střelbu ze zbraní a tvrdou muziku.

 


·         Herní stroj

Bezpochyby tvoří důležitou část vybavení. Ať už se jedná o herní notebook nebo desktop, takový stroj by měl mít, jak už bylo řečeno, perfektní výkon, a rozhodně by se na něm hry neměly sekat. Stránku rychlosti zde tvoří zejména procesor, operační paměť, pevný disk/disky, chlazení a základní deska. Je vhodné také zmínit, že pokud hrajete online, měli byste mít i vysoké připojení k internetu, nicméně to sem nepatří. Herní notebooky nejsou fixovány na jedno místo. Můžete si je vzít s sebou kamkoliv. Nejznámější značkou herních laptopů a desktopů je bezpochyby „MSI“.

hráč držící ovladač


·         Další periferie

Svou výbavu můžete doplnit i slušným headsetem – sluchátka s mikrofonem, nebo rovnou samostatný mikrofon, webkameru s kvalitním obrazem pro nahrávání samotného jedince, volant s pedály pro hraní závodních her nebo o trochu dražší hračku – set virtuální reality.