Dostupné bydlení

Koupě vlastní obytné nemovitosti je jednou z nejlepších investic, kterou můžete během svého života udělat. Zajistit si vlastní bydlení, ze kterého vás nebudou moci vyhodit, je bezpochyby krokem správným směrem, nicméně to není zrovna nejlevnější záležitostí. Hlavně při dnešních cenách je otázka, zdali se to pořád vyplatí. Stále více zájemců o bydlení raději jde do nájmu, jelikož je to daleko levnější, než si zařizovat hypotéku u banky a splácet ji na neférový úrok dalších čtyřicet let.

Chata na samotě

Bydlení v podnájmu vám ale jistotu nezaručí, spíše naopak. Je pravda, že pokud nebudete porušovat nějak výrazně podmínky zadané pronajímatelem, o bydlení pravděpodobné nepřijdete, nicméně pořád tu mohou být pochybnosti. Jsou lidé, kteří dávají přednost jistotě stůj, co stůj, a proto jsou dnes tak oblíbené mobilní domy levně.

Super ceny

Dají se totiž sehnat za poměrně zajímavé ceny. Zatímco i malý byt dnes pod milion ve většině lokalit nekoupíte, tak mobilní domy stejné kategorie se dají pořídit za zhruba poloviční cenu. Ano, nejsou tak komfortní jak byty, nicméně mají také svá pozitiva, tedy krom ceny. Tím asi nejzásadnějším je vnitřní vybavenost, která bývá na opravdu dobré úrovni. Řeč je teď pochopitelně o nejnovějších modelech. Ne, že by ty dříve vyrobené neměly snad nějaké vybavení, nicméně to ani zdaleka tak dobré. Navíc jim chybí i moderní zateplení, což už je citelné negativum.

Klíče od domu

Pro mnoho lidí je rovněž pozitivní i fakt, že mobilní domy nejsou v podstatě nemovitostmi. Může se to zdát podivné, ale je to skutečně tak. Zákon je má zařazená takřka na stejné úrovni jako třeba větší psí boudy. Není tedy nutné pro jejich používání zdlouhavě vyřizovat stavební povolení, ale skutečně stačí podat pouze ohlášení. Zdá se to jako maličkost, ale každý, kdo kdy stavěl klasickou vilku, moc dobře ví, jaké nepříjemnosti s tím mohou na úřadech být.