Nemoci mezi lidmi

Někomu stačí málo, vyleze z tepla ven, ofoukne jej větřík a už má chřipku jako hrom. Takový všivák bacil jej přepadne a když jej zastihne bezbranného, začne konat to co má v popisu práce. Napadený to pak odskáče teplotami, kašláním a chrchláním a kdo ví čím ještě. Proti mrchám bacilům je třeba bojovat již preventivně, a to vitamíny a teplým oblečením. Jak funguje oblečení je jasné, zima se na tělo přes vrstvu svetrů a všeho možného prostě nedostane.

léky a peníze

Jak fungují vitamíny moc jasné není. Asi je to tak, že takový vitamín potká bacila, to je jedno jakého a nastane mezi nimi boj. Protože je vitamín lepší, umí třeba karate, tak vyhraje. Nebo majzne bacila paličkou na maso, popřípadě je všechny postřílí z minometu, možností je více. Bacil je poražen a člověk je zdráv, nemusí ani marodit ani se nijak omezovat.

„Vitamíni“ jak se ti bojovníci nazývají se k nám dostanou z přirozených zdrojů, tedy ovocem například nebo ze zdrojů umělých, například doplňků stravy nebo přímo léky koupenými v lékárně.

A jak se dostanou tyto věcičky do lékárny samotné? Inu, někdo je musí vyrobit, to jest výrobce a někdo je tam musí dopravit, to jest dopravce. A to je vlastně práce pro distributora léčiv. Ten nerozváží přirozeně jen léčiva, ale vše, co se týče zdraví, a je jen na lékárně, kolik si toho objednala.

pilulky

I zde je totiž primární vždy jen člověk a ten má za úkol dbát, aby byla lékárna řádně zásobená a i předzásobená. S možností chřipkové vlny by měl takový člověk umět počítat.

Nu a pak je zde již zmíněný distributor léčiv, který zařídí zbytek. Tedy to, aby když přijde člověk do lékárny, dostal to, co potřebuje a nemusel běhat do dalších šesti, jak se například mi stává pokaždé, když mám více léků.

Proto když si léky vyzvednete, vzpomeňte si na toho, kdo je sem doručil a buďte rádi, že zde je a že existuje.