Pohyb, který nepřináší jen radost – skákání na trampolíně

O trampolínách se na řadě míst můžete dočíst, že jsou dokonalým antistresem, odbourávají deprese, zlepšují náladu, a že odrazy a dopady od pružné podložky mohou vyvolávat i nadšení a euforii. Je to ovšem pohyb, který nepřináší jen radost goodjump.cz, ale jde tu o vaše komplexní zdraví. Komplexní? Není to přehnané? Není.

děti na trampolíně

Lymfatický systém – abychom si udrželi pevné zdraví, potřebujeme perfektně fungující imunitní systém, což vám potvrdí mnoho zkušených lékařů – odborníků. A pokud vám někdo bude tvrdit opak, a že vás spasí pouze výrobky farmaceutických firem, nevěřte mu a raději důvěřujte své intuici a skutečným profesionálům. Ke správné funkci imunitního systému potřebujeme proudící lymfu – funkční lymfatický systém a ten je v nejlepší kondici vždy, když se hýbáme – rozumně cvičíme, chodíme pěšky, jezdíme na kole, plaveme v bazénu. A skáčeme na trampolíně, neboť právě skákání rozpohybuje lymfu naprosto dokonale.

Krevní oběh, srdce, ledviny, játra, mozek – tyto orgány jsou nejdůležitější v těle a potřebují okysličit. Proto doma pravidelně větrejte, choďte do přírody a zaskákejte si. Skákání je dokonce účinnější, než běh.

Kalorie – máte pocit, že potřebujete shodit pár kilo? Tak neváhejte a začněte hopsat. Zpočátku pomalu, později přidávejte tréninkové dávky. Uvidíte, jak půjdou kila dolů, ale hlavně zdravě. Samozřejmě vyměňte bůček, uzené maso a smažené řízky na něco zdravějšího – bezmasé alternativy luštěnin, celozrnné obiloviny, čerstvou zeleninu, ovoce, zdravé tuky (za studena lisované rostlinné oleje).

Klouby, páteř – když už jsme se zmínili o „zdravém“ skákání, máme na mysli i zátěž na klouby a páteř, neboť právě trampolína je šetří při každém vašem dopadu a odrazu. Je to mnohem lepší druh pohybu, než tvrdé dopady na asfalt, chodník nebo tvrdou zeminu při běhání.

nohy v trampoline parku

Chodidla – víte, že jednou z civilizačních chorob jsou i ploché nohy? Zdánlivě banalita, ale jen zdánlivě, protože má vliv na držení těla, zakřivení páteře, práci vnitřních orgánů. Mít zdravé obě klenby – příčnou a podélnou znamená být více fit, nehledě na to, že vyklenutá chodidla jsou více „sexy“. A skákání naboso na trampolíně tento proces podporuje.