Když máte vizi, ale nikdo ve vás nevěří

Vést vlastní podnik znamená být pánem svého času, ale rovněž jedinou jistotou, kterou máte. Jakýkoliv podnik se totiž může dostat do potíží, například vlivem ekonomické krize, či z jiných důvodů. Vy pak máte dvě možnosti: ukončit podnikání a vzdát se svého snu, či za svou vizi bojovat zuby nehty.

pracovní dohoda

Udělejte si ve věcech pořádek

Vytáhněte všechny dokumenty s příjmy a výdaji, a zkuste najít červíka, který se ve vašem snu usadil. Pokud váš podnik přestal vydělávat, či dokonce začal prodělávat, musí být někde chyba, nebo důvod, proč se tak děje. Ať už je za tím cokoliv, musíte to odhalit, a zavčasu se s tím vypořádat. Pokud máte třeba příliš mnoho zaměstnanců, ale málo práce, můžete si buď sehnat nové klienty, nebo musíte některé zaměstnance zkrátka propustit. Pokud jste nakoupili příliš mnoho zboží, které se nyní neprodává, zjistěte proč o něj lidé nestojí, a jak jej vrátit zpět na trh. Potřebujete totiž plán, a to pořádný.

drobné v dlaních

Finanční injekce

Jste-li v mínusu, a udržení podniku bude něco stát, musíte tuto potřebnou částku sehnat dříve, než bude pozdě. Můžete to samozřejmě zkusit v bance, kde ovšem budete muset dokládat nejen příjmy, ale rovněž veškerou dokumentaci, plány, a nakonec může dojít až k tomu, že to pro banku bude příliš velké riziko, a tak vám odmítne pomoci. Neztrácejte hlavu, nezahazujte své sny, ani nechoďte za lichvářem s úpisem své duše. Některé nebankovní společnosti totiž poskytují podnikatelskou hypotéku za velmi výhodných podmínek, které jsou mnohdy srovnatelné s těmi bankovními. Zvolíte-li například americkou hypotéku pro podnikatele, nebudete muset dokládat účely, ke kterým si půjčku berete, ani řešit problémy jako je záznam v registru, nebo momentální příjmy, které mohou být vlivem problémů třeba dost nízké. Jak vám tedy může nebankovní společnost věřit, že budete splácet? Jednoduše, zaručíte se svojí nemovitostí, což je běžný postup i u mnoha bankovních půjček, avšak nebankovní společnosti to bude stačit. Pokud si věříte natolik, že jste ochotni ručit svým majetkem, budou vám věřit také, a půjčku vám rychle a ochotně schválí.