Užijte si léto na zahradě

Zahrada je poklad především v letních měsících. Pokud ji máte, pak asi https://www.dek.cz/produkty/vypis/13-zateplovaci-systemy víte, že ve stínu stromů je mnohem lépe než doma, pokud je horké léto, pak je to učiněná záchrana. Přinášíme vám přehled vychytávek, které se vám budou na zahradě vyjímat, a které prostě chcete na zahradě mít. V první řadě je důležité si uvědomit na kolik zahradu využíváme my, a na kolik naše děti. Je totiž zásadní rozdíl v požadavcích na funkčnost z naší strany a ze strany dětí. Děti totiž mají úplně jiné potřeby. V případě, že zahradu používáte a nemáte děti, pak to máte trochu snazší. Můžete myslet jen na sebe, nemusíte se stresovat tím, jestli vyhovíte všem. Prostě si to uděláte podle sebe. V tomto případě se zaměřte především na pohodlí, pohodlné sezení, venkovní kuchyni, pořádný gril, prostě vše, co potřebujete pro vaši pohodu. Můžete se trochu více rozjet co se vzhledu týče.

ilustrace

Pokud využívají zahradu i vaše děti, pak je dobré myslet i na to, aby se dítě na zahradě mělo jak zabavit. Skvělou variantou je domeček, pískoviště, houpačky a třeba skluzavka. Ideální je i malý bazének, ve kterém se děti můžou svlažit v horkém létě. Super variantou je také krytý prostor pro hru, který můžete využít v případě deště a nepřízně počasí.

práce na zahradě

Takže třeba pod pergolou popřípadě v altánku nechte dětem místo na hraní. V obou variantách se vám může hodit venkovní solární sprcha. Moct si dopřát sprchu po práci na zahradě, nebo si dopřát sprchu venku po hře v písku se vám bude hodit. Především nebudete tahat nepořádek domů. V případě, že máte na zahradě velký bazén tak jej zabezpečte proti pádu dětí či domácích mazlíčků pod hladinu, protože ten může být absolutně fatální a může skončit velice špatně. Systémy krytí bazénů nejsou nijak složité, sice si proti obyčejné solární plachtě připlatíte, ale bezpečí za to stojí a nic vám ho nenahradí.