Lásku v sobě máme všichni

Láska neznamená milovat partnera a rodinu, ale láska značí podobný cit i ke všemu ostatnímu. Člověk by měl milovat svět a svůj život, i když zrovna nevypadá jako výňatek ze šťastného románu. Právě lásku k životu jsme se naučili opomíjet, a to je velká škoda. Život je i přes všechny starosti a občasné problémy krásný, a máme na této planetě jen jeden pokus. Je naprosto zbytečné jej trávit trápením, hádkami a strachem. Snažte se za všech okolností prožít svůj život šťastní.

šťastní lidé

Někdo by mohl namítnout že nemůže být šťastný, když se mu dějí samé špatné věci. Zamyslete se – určitě máte od narození katastrofální život? Nenajdete jednu jedinou věc, která vás dělá šťastným? Určitě ano, ale nějak jste ji zastrčili dozadu, a dali jste moc velký prostor tomu špatnému. Jenže co dáváte, to dostáváte zpátky. Všimněte si toho, že šťastní a spokojení lidé dostávají zpět štěstí a další lásku. Není to tím, že by se život rozmyslel, že zrovna vy budete mít život plný špatných věcí.

šťasný člověk

Nestěžujte si pořád. Najděte tu lásku, je všude okolo vás. Rozdávejte ji, je zadarmo. Uvidíte, že když vytrváte, začne se vám vracet. Zkuste jednouchý pokus. Pořád se na všechny mračte a buďte bručoun, který nesnáší všechny a všechno. Uvidíte, že okolí se k vám bude chovat stejně. Potom svoje chování změňte a choďte všude s úsměvem. S lidmi se přátelsky bavte, pochvalte kolemjdoucímu klobouk, podržte ženě dveře, toulavému psovi kupte jídlo. Rozdávejte lásku různými způsoby. A uvidíte, že se vám zase začne vracet. Někdo podrží dveře zase vám. Další vám pochválí košili, a možná vám někdo dá parkovací lístek s hodinou parkování, kterou nevyužil. Takhle funguje svět, a takhle funguje láska. Takhle jednoduché a zároveň těžké to je. Vy musíte lásku vysílat bez ohledu na to, jestli ji vysílají ostatní. Zkuste to, vážně to stojí za to.