Letní sezóna v plném proudu, voda, bazén a příslušenství

Léto přímo volá a vybízí k tomu, abychom se koupali, užívali si vodních radovánek a třeba i opalování. Postavení bazénu je v dnešní době jednoduchou záležitostí. Ráno si ho koupíte, dopoledne postavíte, hned napustíte a po obědě už si v něm můžete lenošit a užívat si krásně chladné a osvěžující lázně.

Ovšem s bazénem přichází i řada povinností jako je udržování vody v optimální čistotě, aby se vám z toho nestala bažina. Další chytrou pomůckou kromě chemie do bazénu, která je opravdu nezbytná, je také krycí plachta.

koupání

Nechcete každý den ve vodě nacházet trávu, listí, pylové a prachové chumle, zemřelá tělíčka živočichů a různých brouků? Právě k tomu slouží krycí plachta na bazén https://www.chlorito.cz/kryci-plachty. Ta má za úkol hladinu vody chránit před nepříjemnými vlivy, ale zároveň ji zahřívat a optimalizovat tepelné ztráty v noci. Plní tedy hned několik velice důležitých účelů!

voda bazén

Praktický účel je tedy jasný

Plachty existují v modré nebo černé barvě různých rozměrů a tvarů. Jejich praktický účel je jistě zřejmý, mají chránit vodu před znečištěním. Pokud se nekoupeme, zakryjeme hladinu vody a díky tomu se nám bude ve dne, kdy hřeje sluníčko voda nahřívat a v noci nám z ní nebude tolik unikat teplo. Samozřejmě chrání také před znečištěním od trávy, pylu, prachu, ale také před listím, které často padá do vody či před hmyzem, abychom nemuseli na druhý den hodinu stát u bazénu a lovit síťkou tyto nečistoty a zbytečně plývat chemií do bazénu, abychom vodu vyčistili a dosáhli opět optimálních podmínek a správného chemického složení.

Je tedy jasné, že díky zakrytí nebudete muset používat zbytečně další chemii. Nižší spotřeba znamená pro naši kapsu značnou úsporu, proto je dobré na to myslet dopředu. Plachta nám navíc vydrží mnoho let.

Navíc v horkých letních dnech zamezí velkému odparu. Pokud hladinu zakryjete, tak zamezíte i odpařování při vysokých teplotách v létě.

Dalším důležitým a neopomenutelným faktorem je bezpečnost. Zakrytá hladina totiž představuje větší bezpečnost pro děti i zvířata, které by mohly do vody nekontrolovatelně spadnout.