Lupové brýle nahrazeny mikroskopem

Lupové brýle nahrazeny mikroskopem 2kdent.cz jsou optické přístroje, které slouží k přiblížení drobného objektu a jsou spjaty s lidskou činností odnepaměti. Lupové brýle, jinak také binokulární lupa, mají nepřeberné množství využití, kde využití mikroskopu je nevhodné nebo příliš komplikované. Jsou vhodné pro účely, u kterých je třeba velmi jemné a precizní práce, jako je hodinářství, šperkařství, geologii, entomologii a také lékařství nebo v stomatologii. Tento velmi užitečný nástroj kdysi využívali jen odborníci a specialisté, dnes je dostupný i v kanceláři nebo na domácí užití. Lupové brýle mohou být v několika variantách, a to jako Keplerovy prizmatické lupové brýle nebo Galilejské lupové brýle.

zubní protéza

Bez využití zvětšovací technologie si zubním lékařství nemůžeme ani představit. Jejich využití je v tomto lékařském oboru u každého zákroku ať už u diagnostiky, při samotné terapii nebo kontrole. Kvalitní přiblížení je zde zásadní, pomáhá rozlišit zdravou a nemocnou tkáň, u výplní lze vidět jejich těsnost a lze si díky pomocí zvětšovacích technologii povšimnout detailů, které pouhým okem nepostřehneme. V zubním lékařství se pomáhá detailnějším zvětšením při endodoncii, což je ošetření kořenových kanálků, nebo při záchovné stomatologii, kde se odstraňuje kariézní hmota zubu, jinak řečeno kaz. A v neposlední řadě pomáhá při protetice, kde už odstraněný zub je nahrazen zubní náhradou, nebo část zubu korunkou. U těchto zákroků se často stomatolog při své práci dostava blízko dásně a celý zákrok je třeba provést velice precizně, aby se předešlo pozdějším komplikacím.

opich zubů

Právě proto se v stomatologii čím dál častěji přechází z lupových brýlí na mikroskop, který dokáže zajistit mnohonásobně větší přiblížení, a tedy i umožnuje mnohem preciznější práci. Při použití lupových brýlí je nevýhoda při velkém přiblížení, u kterého se ztrácí světlost. Mikroskop tento hendikep nemá, i při mnohem větším zvětšení oproti lupovým brýlím se světlost a kontrast sledovaného objektu nesnižuje. Pro více podrobnějších informací můžete navštívit stránky estetického dentálního centra. Proto je mikroskop v zubním lékařství krok správným směrem pro kvalitní ošetření a spokojeného zákazníka.