Pták a další domácí mazlíčci pohromadě

Bezpečnostní opatření při koexistenci vašich chlupatých a okřídlených mazlíčků:
Udržujte domácí mazlíčky v kontaktu:

Pokud si myslíte, že nejlepší metodou, jak zabránit napadení vašeho mazlíčka vaší kočkou nebo psem, je oddělit je úplně, můžete se úplně mýlit. Zatímco ptáci, které vlastníte, milují být socializováni, psi a kočky si také mohou vyvinout pocit, že se jim líbí, když denně vidí druhého mazlíčka. Musíte to však cvičit s určitým odstupem udržovaným efektivně. Ptáci by měli být drženi ve vhodné pevné kleci, kterou lze buď zavěsit na bezpečné místo. Ujistěte se, že je dostatečně velký a pevný, aby odolal útokům silnějšího mazlíčka.

m

Zajistěte bezpečnost ptáků:

Klec, ve které je váš pták držen, by měla být umístěna na místě, které znesnadňuje útok druhému mazlíčkovi. Ujistěte se, že jste jej zavěsili bezpečně, aby při nárazu nespadl.

Není vždy samozřejmé, že by psi a kočky zaútočili na vaše mazlíčky pouhým pohledem. Vždy je však třeba zajistit správná bezpečnostní opatření. Většina ptáků, kteří buď zůstávají v kleci, nebo se otevírají s ostatními přátelskými mazlíčky, by se mohla při hře zranit kvůli ostrým drápům a zubům čtyřnohých mazlíčků. Dbejte na to, abyste zabránili jakýmkoli takovým podmínkám, protože by se mohly ukázat jako ošklivé.

m

Nenechávejte domácí mazlíčky bez dozoru pohromadě:

Pokud máte tendenci zapomínat na přírodní zákony a dojdete k závěru, že vaši mazlíčci opačné povahy si vytvořili dostatečné pouto, aby zakázali jakákoliv nebezpečí, můžete své rozhodnutí drasticky litovat. Ptáci, kteří si hrají otevřeně se psy a kočkami, by se v každém případě mohli stát otravnými, a to bez konkrétního důvodu. Pokud k tomu kočky nebo psi najdou dostatek důvodů, mohou mít vždy tendenci zaútočit na vaše mazlíčky, bez ohledu na to, jak přátelští byli předtím. Hračky pro domácí mazlíčky:

Máte-li doma chlupaté mazlíčky, než jim do společnosti přivedete ptáka, můžete svým psům a kočkám nabídnout nějaké plyšové hračky ve tvaru ptáků a podívat se, jak na ně reagují. Není žádným překvapením, že domácí mazlíčci mohou být agresivní a používat své nehty a drápy na hračky. Je pak povinností chovatele, aby agresivního mazlíčka uklidnil a otočil ho přátelštější k jeho hračkám. Pokud má pes nebo kočka tendenci chytit ptáka do tlamy, můžete jim tento proces zakázat tím, že jim nabídnete pamlsky. Tímto způsobem bude mít nový účastník ve vašem domě menší šanci, že bude přivítán ošklivým útokem.